Dwa oblicza Żaka Starszego

W miniony weekend drużyna Żaka Starszego dwukrotnie zmierzyła się z rywalami z Sanoka.

O ile w sobotę niezła była właściwie tylko pierwsza tercja i mecz zakończył się wysoką porażką 1-11, o tyle niedzielny mecz wyglądał zupełnie inaczej.  Po przegranej pierwszej tercji (0:1) nasi zawodnicy nie poddali się. Mimo utraty drugiej bramki na początku drugiej tercji, jeszcze mocniej rzucili się do ataku i spróbowali uszczelnić obronę. W konsekwencji w tej tercji udało im się strzelić kontaktową bramkę, a tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji doprowadzić do wyrównania. Długo utrzymywał się remisowy wynik, ale niestety w 53 minucie przeciwnik zdobył trzecią bramkę. Rozpaczliwe próby doprowadzenia do wyrównania nie dawały rezultatu.  Na 36 sekund przed końcem trener Urban poprosił o czas i rozrysował chłopakom taktykę na ostatnią akcję.  Po wznowieniu w naszej tercji obronnej udało się wygrać bulik i wyprowadzić podanie w kierunku wychodzącego z boksu zawodnika.  Niestety akcja nie poszła zgodnie z planem i nie udało sie już wyrównać.

Mecz obfitujący w wiele szybkich zwrotów akcji, ostrych starć i kilka bójek (kary 16-28 min) zakończył się wynikiem 2:3.

Na szczególną pochwałę zasłużyli obaj bramkarze - Szymon Karkoszka i Michał Rospond.

13.02.2016 Cracovia-Sanok 1:11 (0:1, 1:6, 0:4) bramka Kazek

14.02.2016 Cracovia-Sanok 2:3  (0:1, 1:1, 1:1)  bramki Chmura, Ben Khalfa

Skład: Rospond, Karkoszka, Kazek, Zych, Nakielski, Kozioł, Bez Khalfa, Drozd, Mętel, Surma, Chmura, Tynka, Gorczyca, Kurcab